Patikrinkite padangas prieš prasidedant kemperių sezonui

·         Prieš sezoną patikrinkite slėgį ir apžiūrėkite padangas;

·         Senas padangas pakeiskite naujomis;

·         Venkite kemperio perkrovos.

Hanoveris (Vokietija), 2024 m. balandžio mėn. Kemperių ir stovyklavimo sezonas jau visai greitai, tad padangų gamintojas „Continental“ turi keletą patarimų į ką reikia atkreipti dėmesį prieš pirmąją kelionę. Be jokių abejonių, tinkamu slėgiu pripūsti padangas ir patikrinti ar nėra pažeidimų, yra pirmasis tokių automobilių savininkų darbas. Padangų amžius taip pat svarbus: kai kuriose Europos šalyse tą reglamentuoja įstatymas. Taip pat specialistai rekomenduoja kemperių padangas keisti kas šešerius metus, vėliausiai – kas aštuonerius metus. Jei tik įmanoma, rinkitės padangas su „CP“ žymėjimu reiškiančiu, kad jos pritaikytos specifiniams kemperių reikalavimams. Taip pat reikia patikrinti ar automobilis nesveria daugiau nei leidžiamas maksimalus svoris dėl jame esančios įrangos, atsargų ir kitų daiktų.

 

Patikrinkite slėgį ir apžiūrėkite padangas

 

Po ilgo stovėjimo žiemą padangos praranda slėgį, tad jei neturite galimybės jas pripūsti namuose, pirmoji kelionė turėtų būti iki artimiausios degalinės – reikalingas slėgis nurodytas vidinėje degalų užpylimo angos durelių pusėje, ant durelių statramsčio arba automobilio instrukcijoje. Tuo pačiu apžiūrėkite ir pačias padangas ar nėra įtrūkusių ar kitaip pažeistų protektoriaus blokelių, įstrigusių akmenų paliktų pažeidimų, ar nenudilusios ir ar neturi šoninės sienelės iškilimų – visa tai padės išvengti nemalonių netikėtumų kelionėje. O jei abejojate, patarimo kreipkitės į dirbtuves arba padangų pardavėjus.

 

Pakeiskite senas padangas

 

Nepamirškite, kad, pavyzdžiui, Vokietijoje nameliuose ant ratų turi būti sumontuotos ne senesnės nei šešerių metų padangos. Gamybos metai yra nurodyti keturių skaitmenų skaičiumi ant šoninės padangos sienelės. Pavyzdžiui, skaičius 2219 reiškia, kad padanga buvo pagaminta 2019 m. 22 savaitę. Kemperių padangos taip pat greitai sensta dėl ilgo stovėjimo laiko, tiesioginių saulės spindulių ir dažnai netikrinamo slėgio. Ekspertai rekomenduoja jas keisti po šešerių ar vėliausiai po aštuonerių metų, neatsižvelgiant į likusį protektoriaus gylį. Jei įmanoma, reikia montuoti specialias padangas, pažymėtas „CP“ simboliu – pavyzdžiui, tokios yra „Continental VanContact Camper“, kurios turi tvirtą konstrukciją ir puikiai atlaiko dideles apkrovas.

 

Venkite perkrovos

 

Policijos patikrinimai atskleidžia, kad kemperiai ir mobilūs nameliai dažnai yra perkraunami. Nieko keisto, kadangi viduje esanti erdvė savininkus gundo susikrauti visą įmanomą įrangą ir daiktus. Tačiau kadangi bendrą svorį didina tokia įranga kaip pilni dujų balionai, vandens talpos ir priedai, daiktus į vidų reikia dėti apgalvotai. Perkrautų kemperių ir automobilių su priekabomis stabdymo kelias yra daug ilgesnis, jie gali greičiau apsiversti kai atliekami staigūs manevrai, o perteklinė apkrova gali sugadinti padangas ar net tapti sprogimo priežastimi.