„Continental“ padangos „UltraContact NXT“ įvertintos aukščiausiu „German Innovation Award 2024“ apdovanojimu

·         „UltraContact NXT“ yra tvariausios kada nors „Continental“ pagamintos padangos;

·         Padangų gamybai naudojama iki 65 proc. atsinaujinančių, perdirbtų ir sertifikuotų medžiagų;

·         Pirmosios serijinės gamybos lengvųjų automobilių padangos su itin didele tvarių medžiagų dalimi.

Hanoveris (Vokietija), 2024 m. gegužės mėn. Vokietijos dizaino tarybos komisija „UltraContact NXT“ padangas įvertino aukščiausiu Vokietijos inovacijų apdovanojimu Transporto kategorijoje. Padangų gamybai naudojant iki 65 procentų atsinaujinančių, perdirbtų ir sertifikuotų medžiagų, „UltraContact NXT“ yra tvariausios kada nors „Continental“ pagamintos padangos.

 

„Didžiuojamės, kad Vokietijos dizaino taryba įvertino mūsų pastangas ir žinias siekiant tvarumo ir naujovių padangų pramonėje, kurias panaudojome „UltraContact NXT“ padangų tobulinime, – sako Maria Hanczuch, „Continental“ privačių pirkėjų mobilumo programos vadovė. – Žvelgiame į save kaip į pažangiausią padangų gamintoją, kai kalbame apie tvarias naujoves. „UltraContact NXT“ – pirmosios serijinės gamybos lengvųjų automobilių padangos su itin didele tvarių medžiagų dalimi – yra svarbus „Continental“ žingsnis siekiant ambicingų tvarumo tikslų.“

 

„Continental“ skatina pažangias technologijas ir tvarius sprendimus visoje vertės grandinėje – nuo tvarių medžiagų tiekimo iki naudotų padangų perdirbimo. Iki 2030 metų aukščiausios kokybės padangų gamintojas siekia kad kompanijos padangų gamybai būtų naudojama daugiau nei 40 procentų atsinaujinančių ir perdirbtų medžiagų.

 

Dėmesys tvarumui, saugumui ir maksimaliam našumui

 

„UltraContact NXT“ padangos apjungia didelę dalį atsinaujinančių, perdirbtų ir sertifikuotų medžiagų su maksimaliu saugumu ir našumu. Šių vasarinių padangų gamybai naudojama iki 32 procentų atsinaujinančių žaliavų – iš popieriaus ir medienos pramonės atliekų išgautos dervos, taip pat iš ryžių lukštų pelenų pagaminta silika.

 

Maždaug penki procentai „UltraContact NXT“ padangų gamyboje naudojamų medžiagų yra perdirbtos. Pavyzdžiui, tokia yra perdirbta guma iš nebenaudojamų padangų. O padangų karkasas yra pagamintas iš poliesterio pluošto, kurį „Continental“ gamina naudodama „ContiRe.Tex“ technologiją iš perdirbtų PET butelių, kurie kitu atveju patektų į atliekų deginimo įrenginius arba sąvartynus.

 

Be to, „Continental“ padangų „UltraContact NXT“ gamybai naudojama iki 28 procentų „ISCC PLUS“ sertifikuotų medžiagų. Šis masės balanso sertifikavimo mechanizmas užtikrina skaidrumą ir atsekamumą visoje tiekimo grandinėje, stebint žaliavų kilmę ir savybes, tikrinant atitiktį tvarumo kriterijams ir sertifikuojant gautus gaminius. Visi „UltraContact NXT“ padangų dydžiai atitinka aukščiausią ES padangų etiketės „A“ įvertinimą dėl pasipriešinimo riedėjimui, stabdymo ant šlapios dangos ir išorinio triukšmingumo.